Aktualności 
01.12.2022 r.
 
Relacja z warsztatów serowarskich '2022

W dniach 29 i 30 listopada 2022 r. w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej przy Magurskim Parku Narodowym odbyły się warsztaty dla dzieci z tradycyjnego serowarstwa. Warsztaty poprowadził przedstawiciel Rodzinnego Gospodarstwa Ekologicznego „FIGA” Pan Wawrzyniec Maziejuk, prowadzący ekofarmę i wytwarzający ekologiczne sery kozie z niepasteryzowanego mleka koziego i krowiego metodami tradycyjnymi w Mszanie Dolnej. Więcej informacji na stronie ZS PIRE...

Więcej ....

09.12.2022 r.
 
Rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów o tematyce ekologicznej - 2022

Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 w Rzeszowie i Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie mają zaszczyt poinformować, że dokonano rozstrzygnięcia czterech wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Konkursy są organizowane w ramach realizacji zadania publicznego „KOLOROWA ŁĄKA – działania edukacyjne w zakresie pszczelarstwa i serowarstwa wśród dzieci i młodzieży”. Więcej informacji na stronie ZS PIRE...

Więcej ....

07.11.2022 r.
 
Wojewódzkie konkursy o tematyce ekologicznej dla dzieci i młodzieży - Program „Zdrowo jem – zdrowo żyję”

Zapraszamy do udziału w wojewódzkich konkursach o tematyce ekologicznej. Konkursy adresowane są do dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego.
Konkursy są organizowane w ramach realizacji zadania publicznego „KOLOROWA ŁĄKA – działania edukacyjne w zakresie pszczelarstwa i serowarstwa wśród dzieci i młodzieży”. Więcej informacji na stronie ZS PIRE
...

Więcej ....

19.04.2022 r.
 
Wyniki konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z wynikami trzech miejskich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej organizowanych wspólnie przez: Stowarzyszenie EKO DAR, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 w Rzeszowie oraz Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie.Więcej informacji na stronie ZS PIRE...

Więcej ....

01.03.2022 r.
 

Konkursy plastyczne dla dzieci - edycja 2022 r.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Konkursy zorganizowane są dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych klas I – VI z terenu Miasta Rzeszowa do udziału w miejskich konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej.
Więcej informacji na stronie ZS PIRE
...

Więcej ....

15.10.2020 r.
 
Konkursy plastyczne dla dzieci - edycja 2020 r.
 

Kolejna edycja wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego do udziału w wojewódzkich konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej.

Organizatorami konkursów są: Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR w Świlczy, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie i Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy. Konkursy stanowią jeden z elementów Programu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży „Zdrowo jem – zdrowo żyję” i w bieżącym roku szkolnym są organizowane już po raz dwunasty.

Organizatorzy informują również, że w Podkarpackim Kuratorium Oświaty została wdrożona procedura umożliwiająca wpisanie tegorocznym laureatom tego osiągnięcia na świadectwie szkolnym.

W związku z panującymi obostrzeniami i reżimem sanitarnym w szkołach związanym z COVID-19 prace należy sfotografować i następnie przesyłać w dniach od 19 października do 20 listopada 2020r.  pocztą elektroniczną na maila: konkurs.ekodar@gmail.com lub przesłać na adresy szkół podane w regulaminach lub dostarczyć osobiście do szkoły po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

W tym roku także nie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom podczas seminariów organizowanych na Targach EKOGALA, gdyż spotkania te zostały odwołane. O sposobie odbioru nagród zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie lub mailowo.

Zapraszamy do pobrania regulaminów i kart zgłoszeniowych do konkursów. Prosimy o uzupełnienie i dołączenie podpisanej klauzuli RODO.

 

Tematy konkursów: 


06.12.2019 r.
 
Ruszają konkursy plastyczne dla dzieci
 

Kolejna edycja wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego do udziału w wojewódzkich konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej.

Organizatorami konkursów są: Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR w Świlczy, Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie i Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy. Konkursy stanowią jeden z elementów Programu Edukacji Ekologicznej „Zdrowo jem – zdrowo żyję” i w bieżącym roku szkolnym są organizowane już po raz jedenasty.

Organizatorzy informują również, że w Podkarpackim Kuratorium Oświaty została wdrożona procedura umożliwiająca wpisanie tegorocznym laureatom tego osiągnięcia na świadectwie szkolnym.

Prace można składać do dnia 27.11.2019 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2019 w dniu 6 grudnia 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Wszystkie edycje konkursów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy do pobrania regulaminów i kart zgłoszeniowych do konkursów. Prosimy o uzupełnienie i dołączenie podpisanej klauzuli RODO.

 

Tematy konkursów: 


03.12.2018 r.
 
Rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej - 2018.
 

Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR, Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rzeszowie mają zaszczyt poinformować, że dokonano rozstrzygnięcia czterech wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej.

Konkursy były adresowane do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ("Mały ekolog. Ekologiczna gwiazdka"), do dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych ("Mój ekologiczny świat. Ekologiczna gwiazdka"), do dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych ("Zdrowy styl życia. Ekologiczna gwiazdka") oraz do uczniów klas VII  VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów województwa podkarpackiego.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom konkursów za piękne i pomysłowe prace. Jednocześnie zapraszamy laureatów i nauczycieli opiekunów na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które odbędzie się w dniu 7 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 (przedszkola i klasy I-III) oraz o godz. 12.00 (klasy IV - VIII i III gimnazjum) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa podczas XII edycji Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2018.

Serdecznie zapraszamy!

Bożena Zięba - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie

Anna Hadała - prezes Stowarzyszenia EKO DAR

 

Tematy konkursów:
 

1. MAŁY EKOLOG. Ekologiczna Gwiazdka
    Konkurs plastyczny dla przedszkoli

Pobierz:      Protokół do pobrania ...      

 
2. MÓJ EKOLOGICZNY ŚWIAT. Ekologiczna Gwiazdka

    Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych (klasy I-III)

Pobierz:      Protokół do pobrania ...   

 
3. ZDROWY STYL ŻYCIA. Ekologiczna Gwiazdka

    Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych (klasy IV-VI)

Pobierz:      Protokół do pobrania ...   


4. JESTEM EKO. Ekologiczna Gwiazdka

    Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych (klasy VII – VIII) 
    i oddziałów gimnazjalnych (III klasy gimnazjalne)
 

       Pobierz:      Protokół do pobrania ...    

24.10.2016 r.
 
Ekologiczne konkursy dla uczniów przeniesione na jesień 2016 r.
 

Serdecznie zapraszamy przedszkola,  szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie z terenu województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w ekologicznych konkursach dla dzieci i młodzieży. Konkursy są jednym z działań realizowanych w ramach Programu „Zdrowo jem – zdrowo żyję”, nad którym honorowy patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty.

W tym roku konkursy nie odbyły się w maju lecz planowane są nieco później ze względu na zmianę terminu i miejsca odbywania się Targów EKOGALA, podczas których odbywał się finał konkursów i wręczenie nagród laureatom. W tym roku nastąpi to podczas ekologicznych seminarium dla uczniów w dn. 9 grudnia 2016 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Jasionce.

Tradycyjnie jednocześnie odbywa się 5 konkursów w różnych kategoriach wiekowych: plastyczne - dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz konkurs na prezentację multimedialną dla młodzieży ze szkół średnich. Myślą przewodnią konkursów w tym roku są Święta Bożego Narodzenia i potrawy świąteczne przygotowane z ekologicznych produktów.

Nabór prac trwa od 24 października do 29 listopada 2016 r.  Prace można składać osobiście lub wysyłać pocztą na adresy podane w regulaminach konkursowych. Do prac proszę dołączyć formularz zgłoszeniowy.


Tematy konkursów:

1. „Mały ekolog. Świąteczny stół”
Konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli i grup przedszkolnych ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

2. „Mój ekologiczny świat. Świąteczny stół”
Konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

3. „Zdrowy styl życia. Świąteczny stół”
Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

4. „Trzymaj formę. Świąteczny stół”
Konkurs plastyczny dla uczniów gimnazjów województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

5. „Bożonarodzeniowe potrawy z produktów ekologicznych”
Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

____________________________________________________

Wyniki konkursów zostaną opublikowane na stronach internetowych Organizatorów w dn. 5 grudnia 2016 r. Finał konkursów i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dn. 9 grudnia 2016 r.  na organizowanych przez PIRE ekologicznych seminariach dla uczniów podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Wysokiej Jakości EKOGALA 2016 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Jasionce.

Konkursy organizowane są przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR, Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

__________________________________________________________________

Zadanie współfinansowane jest ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

 

27.01.2016 r.
 
Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR”
 

Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” zaprasza wszystkich Członków Stowarzyszenia na Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 18 lutego 2016 r. o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury filia w Świlczy (Dom Strażaka, Świlcza 151).

Porządek obrad:
   1. Przedstawienie sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2015 – merytoryczne sprawozdanie z działalności organizacji pożytku publicznego.
   2. Przedstawienie sprawozdania finansowego Stowarzyszenia za rok 2015.
   3. Przedstawienie i zatwierdzenie planu pracy na rok 2016.
   4. Wybór członków Zarządu Stowarzyszenia EKO DAR i Komisji Rewizyjnej.
   5. Wybór delegatów na Walne zgromadzenie Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego.
   6. Sprawy różne.
Zapraszamy członków Stowarzyszenia „Eko Dar” na zebranie.
 Za Zarząd Stowarzyszenia
  Anna Hadała 
22.05.2014 r.
 
Wojewódzkie konkursy ekologiczne rozstrzygnięte 
 

Pragniemy poinformować Państwa, że Wojewódzkie konkursy ekologiczne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR zostały rozstrzygnięte.

Nagrody zostaną wręczone laureatom w dn. 29 maja 2015 r. podczas dwóch ekologicznych seminariów organizowanych przez Podkarpacką Izbę Rolnictwa Ekologicznego na Międzynarodowych Targach Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2015 na Hali „Podpromie” w Rzeszowie (ul. Podpromie 10).

Laureatów konkursów plastycznych: „Mały ekolog. Pieczemy chleb”, „Mój ekologiczny świat. Od ziarenka do bochenka” oraz „Zdrowy styl życia. Jak powstaje ekologiczny chleb” wraz z opiekunami prosimy o przybycie na organizowane o godz. 10.00 Seminarium dla uczniów szkół podstawowych pt. „Uczymy się szacunku do chleba”.

Natomiast laureatów konkursu fotograficznego „Zbożowe produkty dla zdrowia w obiektywie” oraz na prezentację multimedialną pt. „Prozdrowotne walory produktów zbożowych” wraz opiekunami prosimy o przybycie na organizowane o godz. 12.00 Seminarium dla uczniów gimnazjów i szkół średnich.

Program Seminariów znajduje się tutaj: pobierz ...

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursów:

   1. „Mały ekolog. Pieczemy chleb”

Konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli i grup przedszkolnych ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego

Pobierz:      Protokół ...     


   2. „Mój ekologiczny świat. Od ziarenka do bochenka”

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III szkół podstawowych województwa podkarpackiego

Pobierz:      Protokół ...

    

    3. „Zdrowy styl życia. Jak powstaje ekologiczny chleb”

Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych województwa podkarpackiego

Pobierz:      Protokół ...

    

   4. „Zbożowe produkty dla zdrowia w obiektywie”

Konkurs fotograficzny dla uczniów gimnazjów województwa podkarpackiego

Pobierz:      Protokół ...

    

   5. „Prozdrowotne walory produktów zbożowych”

Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych województwa podkarpackiego

Pobierz:      Protokół ...

    

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !

________________________________________________________________________________________________________________

Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

 

 

02.04.2015 r.
 
Kolejna edycja ekologicznych konkursów !
 

Serdecznie zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie z terenu województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w ekologicznych konkursach dla dzieci i młodzieży. Konkursy są jednym z działań realizowanych w ramach Programu „Zdrowo jem – zdrowo żyję”, nad którym honorowy patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty.

Jednocześnie odbywa się 5 konkursów w różnych kategoriach wiekowych: 4 plastyczne dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz konkurs fotograficzny dla młodzieży ze szkół średnich. Myślą przewodnią konkursów w tym roku są produkty zbożowe i ich zdrowotne właściwości.

Nabór prac trwa od 2 kwietnia do 15 maja 2015 r.  Prace można składać osobiście lub wysyłać pocztą na adresy podane w regulaminach. Do prac proszę dołączyć formularz zgłoszeniowy.

Tematy konkursów:

 

1. „Mały ekolog. Pieczemy chleb”
Konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli i grup przedszkolnych ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

2. „Mój ekologiczny świat. Od ziarenka do bochenka”
Konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

3. „Zdrowy styl życia. Jak powstaje ekologiczny chleb”
Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

4. „Zbożowe produkty dla zdrowia w obiektywie”
Konkurs fotograficzny dla uczniów gimnazjów województwa podkarpackiego.

Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

5. „Prozdrowotne walory produktów zbożowych”
Konkurs na prezentację multimedialną dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych województwa podkarpackiego.

       Pobierz:      Regulamin ...      Formularz ...

____________________________________________________

Wyniki konkursów zostaną opublikowane na stronach internetowych Organizatorów do dn. 22 maja. Finał konkursów i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dn. 29 maja na organizowanych przez PIRE ekologicznych seminariach dla uczniów podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych EKOGALA 2015 r. na Hali „Podpromie” w Rzeszowie.

Konkursy organizowane są przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR, Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

________________________________________________________________________________________________________________

Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

 

26.01.2015 r.
 
Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR”
 

Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” zaprasza wszystkich Członków Stowarzyszenia na Walne Zgromadzenie, które odbędzie się 11 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w Gminnym Centrum Kultury filia w Świlczy (Dom Strażaka), Świlcza 151.

Porządek obrad:
   1. Przedstawienie sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2014 – merytoryczne sprawozdanie z działalności organizacji pożytku publicznego.
   2. Przedstawienie sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2014 – sprawozdanie finansowe.
   3. Przedstawienie przyczyn upadłości firmy „Bioniva” – wystąpienie prezesa PIRE pana Roberta Machowskiego.
   4. Przedstawienie i zatwierdzenie planu pracy na rok 2015.
   5. Wybór delegatów na Walne zgromadzenie Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego.
   6. Sprawy różne.
Zapraszamy członków Stowarzyszenia „Eko Dar” na zebranie.
 Za Zarząd Stowarzyszenia
  Anna Hadała