Edukacja ekologiczna - wycieczki ekologiczne
 
 
WYCIECZKA SZKOLENIOWA UCZNIÓW ZSP DUKLA
W dniach 18 i 19 maja 2010 r. odbyła się pierwsza wycieczka ekologiczna dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w niej udział 44 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dukli (22 osoby) i Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie (22 osoby). Sponsorem wycieczki był Zakład Mięsny „Jasiołka” z Dukli, którego prezesem jest pan Paweł Krajmas. Wyjazd sponsorował także Związek Stowarzyszeń PIRE, Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKODar i firma Bioavena. Nad całością wyjazdu czuwała Pani Lidia Aniołczyk, skarbnik PIRE. Wyjazd był doskonale zorganizowany. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w:
W trakcie wyjazdu uczniowie degustowali przede wszystkim żywność ekologiczną, otrzymali wiele pamiątek i upominków. Wszyscy byli wyjazdem zauroczeni, wiele dowiedzieli się o żywności ekologicznej, a poglądowa lekcja w Chwałowicach na długo zostanie w ich pamięci.
 


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO W TRZCIANIE PROWADZONEGO PRZEZ PANA ZYGMUNTA RADKA 
W dniu 5 września 2009 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 i Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie odwiedzili gospodarstwo ekologiczne w Trzcianie, które prowadzi pan Zygmunt Radek.